All filters
Elevate your everyday look with these refined rhombus open-frame diamond studs. Crafted in luminous gold, the geometric silhouette is accented with fine diamond detailing along the edges, offering a delicate sparkle. The open design brings a sense of lightness and modern sophistication, perfect for pairing with your western ensembles.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000759746 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.9 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹10,517(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,720 |
| Making Charge | ₹7,298 |
| GST (3%) | ₹1,367 |
| Total Price | ₹46,902 |