All filters
Redefine classic sophistication with these striking dual-tone diamond drops. Interlinked circular forms create a graceful sense of movement, making them ideal for pairing with your versatile fits. This pair transitions effortlessly from daytime refinement to evening allure.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000667428 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹17,268(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,640 |
| Making Charge | ₹6,650 |
| GST (3%) | ₹1,457 |
| Total Price | ₹50,015 |