All filters
This gold ring features a fluid, infinity-inspired swirl accented with diamonds. Style it with tailored workwear, relaxed dresses, or traditional outfits such as sarees and anarkalis.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000713911 |
| Metal/Purity | 9K Rose Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.07 carat
|
| Gold Value | ₹11,070(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,160 |
| Making Charge | ₹5,396 |
| GST (3%) | ₹679 |
| Total Price | ₹23,305 |