All filters
Crafted to hug your ears with graceful curves, these earrings show a dynamic contrast. The layered sparkle creates a luminous, multi-dimensional look ideal for evening elegance, perfect with cocktail dresses or chic Indo-Western ensembles.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000832970 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.39 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹36,214 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,800 |
| Total Price | ₹61,785 |