All filters
This contemporary pendant features a graceful, curving gold design, beautifully accented by a brilliant sweep of sparkling diamonds. A prominent, luminous diamond is elegantly set within the curve, creating a refined point of radiance. Style it with a sleek black dress for an effortlessly sophisticated evening look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000769997 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹4,428(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,120 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹711 |
| Total Price | ₹24,384 |