All filters
Celebrate divine elegance with this exquisite diamond-studded Ganesha pendant, featuring a modern and abstract design. The sleek gold finish is beautifully contrasted with a trail of sparkling diamonds, creating a radiant and sophisticated accessory that is perfect for all your occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000831626 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹9,498(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,392 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹625 |
| Total Price | ₹21,443 |