All filters
A play of symmetry and shimmer, this rhombus-shaped diamond pendant exudes refined allure. Minimal geometry, maximum grace.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000840574 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹4,428(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,720 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹459 |
| Total Price | ₹15,732 |