All filters
Let your light shine with this 0.08 carat diamond pendant. A heart-shaped diamond nestles in a sleek geometric frame of 14K yellow gold, mirroring the depth of your connections and individuality. A timeless emblem of love and inner brilliance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000798085 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | G-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹9,498(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,360 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹654 |
| Total Price | ₹22,440 |