All filters
Fish is often considered to be a lucky charm! This diamond pendant crafted with a fish motif would be the happiest jewellery ever for your child and enhance their glamour. Present your kid with this unique piece of jewellery to bring a smile to their face.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000171197 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.49 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹16,493(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,240 |
| Making Charge | ₹5,107 |
| GST (3%) | ₹926 |
| Total Price | ₹31,766 |