All filters
This signature diamond pendant is for the young at heart and unconventional in mind. Whether you have to attend a tennis court or college fest or a corporate gathering, it would giggle for you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255038 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,979 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,122 |
| Total Price | ₹38,507 |