All filters
Remember the famous poem "Machli Jal Ki Rani Hain"? It is still one of the favourite poems of our kids. You can amaze your kids by gifting this diamond pendant crafted in yellow gold. Believe us, your child would be on cloud nine every time they flaunt this diamond pendant on their neckline.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000151934 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.77 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.04 carat
|
| Gold Value | ₹8,524(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹3,630 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹474 |
| Total Price | ₹16,253 |