All filters
Fill your life with love and glamour by choosing this chic diamond bracelet designed for women who love trendy jewellery. One side of the diamond bracelet has Love inscribed with an artistic calligraphy in rose gold. On the opposite side, there are three overlapping petal patterns in rose gold and white gold with the one in the middle encrusted with diamonds. Add to your beauty with this shiny diamond bracelet and make a dazzling style statement.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000546677 |
| Metal/Purity | 14K white Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 9.364 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹80,849(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,440 |
| Making Charge | ₹17,681 |
| GST (3%) | ₹3,300 |
| Total Price | ₹1,13,270 |