All filters
Embrace your love for fashion with this 0.1 carat diamond ring crafted in 18K gold for women who dream big and achieve those with their personality. Soak in the endless appeal of swirls with this accessory inspired by the grace of a ribbon dance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000754776 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹14,612(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,800 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹841 |
| Total Price | ₹28,846 |