All filters
The pattern of these diamond drop earrings encrusted with 0.15 carat diamonds in 14K gold will add to your modern beauty. They have diamond-studded heart-shaped motifs to give you the grace you deserve and make you the attraction point. Flaunt them to look more adorable.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000577454 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹13,297(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,676 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹967 |
| Total Price | ₹33,199 |