All filters
Modern romance meets timeless elegance in this 0.15 carat diamond ring crafted in 18K gold for your lady love. The two heart motifs with a high gloss finish and shimmering diamonds find their happy place right beside each other.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000733042 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹14,612(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,613 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹985 |
| Total Price | ₹33,803 |