All filters
Your loved ones will give you a big smile every time they see you flaunting a pretty look with the right piece of jewellery. So, to uphold that happiness wear these lightweight 0.3 carat diamond studs in 14K rose gold to look the best.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000511517 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.97 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹25,643(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,647 |
| Making Charge | ₹6,237 |
| GST (3%) | ₹1,786 |
| Total Price | ₹61,313 |