All filters
You don't need to express your feeling by words anymore as this Love inscribed diamond pendant will do the work instead of you. Get this exquisite diamond pendant to look outstanding every day.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000123810 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.21 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹10,448(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,353 |
| Making Charge | ₹4,260 |
| GST (3%) | ₹632 |
| Total Price | ₹21,693 |