All filters
Angels have their own feathers with them they can fly with happiness. With the inspiration of it, we have designed a diamond pendant with the craft of feathers that allows flying away with love, happiness, and blessings. Begin a new life with the spark of integrity. PLEASE NOTE:- This product comes without the chain
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000554151 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.34 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹11,570(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,960 |
| Making Charge | ₹4,654 |
| GST (3%) | ₹966 |
| Total Price | ₹33,150 |