All filters
Embrace the symbol of everlasting love with this 0.33 carat diamond mangalsutra crafted in 18K gold and flaunt your marital status in style. Fashionable and versatile, it will effortlessly complement almost every attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000677991_GT-D000685784 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.62 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.36 carat
|
| Gold Value | ₹51,139(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,109 |
| Making Charge | ₹10,708 |
| GST (3%) | ₹2,789 |
| Total Price | ₹95,745 |