All filters
Just like the connections of love can't be explained, the beauty of this 0.28 carat diamond ring with heart motifs is beyond any explanation. The solitaire in the middle will accentuate the shine of the ones surrounding it.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000644587 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS-VS |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹54,237 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹2,501 |
| Total Price | ₹85,866 |