All filters
This lock and key diamond pendant is designed especially for the extrovert and unapologetic You. If you are not coy in stating the obvious, this designer diamond pendant will suit your personality. It is best suited for parties and celebrations and will look cool with a saree or a gown.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255064 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.63 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹40,181(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,705 |
| Making Charge | ₹8,606 |
| GST (3%) | ₹1,845 |
| Total Price | ₹63,337 |