All filters
Love birds are known for their boundless love and respect. Cupid comes to knock your heart to open it for your loved one and give you the best experience ever you get. Feel the love with this cute rose gold diamond pendant which denotes the essence of love and eternity. Best for office wear, casual wear, or for regular days.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000528009 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹13,297(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,240 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹834 |
| Total Price | ₹28,630 |