All filters
We never have to explain the essence of love birds. Cupid comes to knock on your heart, to open it for your loved one and give you the best experience ever you get. Grab these cute 0.23 carat diamond studs in 14K rose gold denoting the feeling of love and eternity. Best for office wear, casual wear, or regular days.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000528011 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.938 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹25,367(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,640 |
| Making Charge | ₹6,176 |
| GST (3%) | ₹1,476 |
| Total Price | ₹50,659 |