All filters
Let's mix tradition and style in one accessory by choosing this diamond pendant for your kids and let them fall in love with the avatar of the Lord. Choose this diamond pendant with a Lord Ganesha sculpture to flaunt your kid's personality. It is a daily wear diamond pendant for your child.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000171200 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,705 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,237 |
| Total Price | ₹42,449 |