All filters
Lotus represents spiritual enlightenment and has inspired us to craft this 0.07 carat diamond bracelet with shimmering lotus patterns in 14K gold. Featuring three captivating spherical patterns, this bracelet is a true testament to your refined taste.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000724871 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.85 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹33,241(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,353 |
| Making Charge | ₹9,074 |
| GST (3%) | ₹1,461 |
| Total Price | ₹50,129 |