All filters
A lotus in full bloom, brought to life with sparkling diamonds and flowing gold curves. This pendant radiates poise and serenity in equal measure.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000853432 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹13,815(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,480 |
| Making Charge | ₹5,440 |
| GST (3%) | ₹1,133 |
| Total Price | ₹38,868 |