All filters
This precious and incredible diamond pendant with a Lord Krishna motif will impress everyone with its faithful essence and colourful meenakari artwork. Let's make your kid feel that they are special to God and Lord Krishna is with him all the time by gifting this diamond pendant.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000171185 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Stone Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹31,658(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,353 |
| Stone Value | ₹55 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹1,323 |
| Total Price | ₹45,417 |