All filters
A graceful fusion of curves and sparkle, this open-frame ring in gold features a flowing infinity-inspired silhouette. A delicate trail of brilliant-cut diamonds curves along one side, converging into a central diamond cluster that adds just the right amount of shimmer. Light, elegant, and effortlessly modern, it’s perfect for everyday luxe or a touch of understated charm.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000773591 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.275 carat
|
| Gold Value | ₹55,345(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,234 |
| Making Charge | ₹10,550 |
| GST (3%) | ₹2,734 |
| Total Price | ₹93,863 |