All filters
Simplicity speaks for itself such as this elegant diamond ring. The profound design has a work of diamond studded in a succession of lines and radiating a great luster to the diamond ring. Wear it with your professional or occasional wear and look simply beautiful.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000600764 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹17,096(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,780 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,364 |
| Total Price | ₹46,830 |