All filters
Add sculpture to your look with these architecturally inspired diamond drops. The interplay of a luminous circular form and open gold petals creates an airy sense of contemporary elegance. Designed for those drawn to distinctive design and quiet luxury, this pair makes a refined statement with ease.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000667407 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹20,722(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,640 |
| Making Charge | ₹5,156 |
| GST (3%) | ₹1,516 |
| Total Price | ₹52,034 |