All filters
Add a sculptural edge to your look with these gold diamond stud earrings. The elongated open-frame design highlights a vertical row of diamonds, blending negative space with radiant sparkle for effortless modern elegance. Pair them with a sleek ponytail and a monochrome co-ord set for a clean, contemporary finish.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000822131 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.055 carat
|
| Gold Value | ₹6,089(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹4,620 |
| Making Charge | ₹4,478 |
| GST (3%) | ₹456 |
| Total Price | ₹15,643 |