All filters
An artful expression of contrast, these diamond studs combine polished gold with sparkle for a striking yet refined finish. A modern statement piece that transitions effortlessly from day to night.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTG-D000833267 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.6 g
|
| Diamond Quality | EF-VVS-VS |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹28,780(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,000 |
| Making Charge | ₹5,535 |
| GST (3%) | ₹1,960 |
| Total Price | ₹67,275 |