All filters
Women feel the urge to their fashion aura, and to maintain it they are eager to adorn themselves with the perfect piece of jewellery. Draw everyone's attention to your neck with this diamond pendant and become a head-turner wherever you go.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000284430 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Stone Weight | 1.21 carat
|
| Gold Value | ₹15,829(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,075 |
| Stone Value | ₹666 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹915 |
| Total Price | ₹31,411 |