All filters
Like a lilting tune, pleasant to your ears, these diamond hoop earrings generate a musical note for your presence with 0.12 carat diamonds studded in 18K rose gold. Sing eloquently with these cute hoop earrings and sparkle your workday or a party.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255090 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹30,440(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,983 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,388 |
| Total Price | ₹47,631 |