All filters
Reach for your zenith with this striking pendant, inspired by India’s Axiom Mission 4. Crafted in lustrous gold and shimmering diamonds, its sleek design echoes the upward sweep of a space launch, transforming a national milestone into a powerful, wearable inspiration.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000829380 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹12,088(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,600 |
| Making Charge | ₹4,835 |
| GST (3%) | ₹886 |
| Total Price | ₹30,409 |