All filters
Embrace Libra's elegance with this flower-shaped pastel blue ceramic pendant adorned with 0.023 carat diamonds and set in 14K rose gold. Reflecting Libra€™s charm and balanced nature, this piece symbolizes the sign's deep belief in the importance of social connections and their ability to bring beauty and grace into the world.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000733749 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 0.88 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.03 carat
|
| Gold Value | ₹7,598(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹2,024 |
| CERAMIC | ₹100 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹401 |
| Total Price | ₹13,748 |