All filters
Enjoy the freedom of making empowered decisions and choices by flaunting this 0.2 carat diamond chain pendant that highlights the beauty of butterfly wings. Crafted in 18K gold, the dual butterfly motifs with a unique charm make it the perfect piece of accessory with your Western attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000710775 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 6.38 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹70,621(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,199 |
| Making Charge | ₹12,429 |
| GST (3%) | ₹3,128 |
| Total Price | ₹1,07,377 |