All filters
This 0.24 carat diamond ring with a creatively made wavy pattern is sure to make heads turn in admiration. Crafted in 18K gold, the leaf motifs will let you soak in the essence of nature.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000693376 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.53 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹28,005(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,439 |
| Making Charge | ₹5,402 |
| GST (3%) | ₹1,766 |
| Total Price | ₹60,612 |