All filters
A different design for a different you, this 0.24 carat diamond ring is crafted with bud motifs and leaf patterns carved in 14K rose gold. The abstract shape with skillfully encrusted diamonds will highlight your inner diva and take your party look to the next level.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000651469 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹17,096(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,083 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,344 |
| Total Price | ₹46,113 |