All filters
The grass always gets greener when you water it, and your sheen becomes shinier when you adorn it. So, keeping this in mind we have designed this leaf-patterned 0.18 carat solitaire ring to give you a natural glow.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000270643 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.63 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹29,112(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,962 |
| Making Charge | ₹5,592 |
| GST (3%) | ₹1,820 |
| Total Price | ₹62,486 |