All filters
Be-leaf in yourself by choosing these adorable diamond long earrings inspired by the beauty of leaves. The sparkling 0.22 carat diamonds encrusted in 18K rose gold will take you amidst nature every time you wear them.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000683114 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.52 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹38,963(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,580 |
| Making Charge | ₹8,373 |
| GST (3%) | ₹2,008 |
| Total Price | ₹68,924 |