All filters
Elevate your attire with this sophisticated diamond noa bangle, designed to create depth, texture, and a sense of quiet luxury. Elegant yet distinctive, it transitions beautifully across occasions. Style it with heritage weaves, tonal ensembles, or contemporary drapes for an effortlessly polished finish.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000834646 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 6.7 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.27 carat
|
| Gold Value | ₹37,085(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,110 |
| Making Charge | ₹16,342 |
| GST (3%) | ₹2,357 |
| Total Price | ₹80,894 |