All filters
It is time to cherry-ish every moment of your life by flaunting this amazingly beautiful diamond pendant by Senco with two cute cherry motifs. Shimmering 0.48 carat diamonds are encrusted in 14K gold to create this masterpiece and have all the sheen you need to add a touch of spark to your everyday look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000667463 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.48 carat
|
| Gold Value | ₹12,347(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹39,930 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹1,717 |
| Total Price | ₹58,920 |