All filters
Fashion is the best way to reflect your style and who you are. This men diamond pendant encrusted with 0.13 carat sparkling diamonds in 14K gold will intensify your look with their sheen.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000261165 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Stone Weight | 1.14 carat
|
| Gold Value | ₹24,694(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,890 |
| Stone Value | ₹1,100 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹1,282 |
| Total Price | ₹43,994 |