All filters
Elevate your style with these contemporary kite-shaped diamond stud earrings. Brilliant diamonds trace a sleek geometric design, bringing a refined edge and elegance to your look. Style them with a sharp blazer or a silk blouse for effortlessly polished charm.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000787766 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.9 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹21,032(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,120 |
| Making Charge | ₹6,348 |
| GST (3%) | ₹1,275 |
| Total Price | ₹43,775 |