All filters
Make a modern statement with this striking necklace, featuring a continuous line of radiant diamonds in a sharp zigzag design. Sleek and architectural, it embodies contemporary luxury, perfect with a high-neck blouse or structured blazer for a refined edge.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGN-D000839548 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 12.9 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 1.43 carat
|
| Gold Value | ₹1,11,379(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹1,27,270 |
| Making Charge | ₹25,055 |
| GST (3%) | ₹7,912 |
| Total Price | ₹2,71,616 |