All filters
This 0.13 carat diamond pendant is crafted in 18K gold with a versatile 'K' pattern that allows for a variety of styling options. The diamonds adorning its surface will glisten with every movement and create a captivating look to enchant onlookers.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000658367 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.99 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹10,959(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,780 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹851 |
| Total Price | ₹29,215 |