All filters
Let your child's imaginations soar with this 0.04 carat kids diamond pendant resembling a cute giraffe. Crafted in 14K rose gold, this pendant is a must-have accessory for young animal lovers and nature enthusiasts.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000733215 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 0.77 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.04 carat
|
| Gold Value | ₹6,649(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹3,630 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹418 |
| Total Price | ₹14,322 |