All filters
Since you have that special someone in your life who always brings a smile to your face, it is time to make your life more joyful by choosing this beaming diamond ring by Senco. The 0.15 carat heart-shaped diamond will fill your life with a lot of love and the 18K gold pattern with a wavy touch will enhance your style quotient. You can flaunt this stylish love ring every day of the week and add a classy touch to your look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000675380 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | H-VS |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹14,612(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,784 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹1,020 |
| Total Price | ₹35,009 |