All filters
Every soul has the power within and that power is Lord Jagannath. This diamond pendant with Lord Jagannath's face on it and shining diamonds to bring out the actual enigma will grace your neckline for sure.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646895 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.85 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.07 carat
|
| Gold Value | ₹42,616(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,880 |
| Making Charge | ₹9,074 |
| GST (3%) | ₹1,728 |
| Total Price | ₹59,298 |